Lot 147. Henri III, AR 1/4 d'écu 1582, La Rochelle
(Sunday, September 20th, 19:49:00 CEST)
Current time: Thursday, April 25th, 15:30:17 CEST
eAuction #69, Lot 147. Estimate: CHF 200.00
France, Royaume. Henri III (1584-1589). AR 1/4 d'écu 1582 (30 mm, 9.14 g), La Rochelle. Dupl. 1133.
Jolie patine. TTB.