Lot 167. Comté de Melgeuil, AR Denier
(Sunday, September 19th, 19:55:40 CEST)
Current time: Thursday, March 28th, 23:51:57 CET
CHF 60.00 (1 bid)
Approx. EUR 61.36 / USD 66.22 / GBP 52.52
CHF 60.00
2021-09-16, 07:51:37
eAuction #73, Lot 167. Estimate: CHF 75.00
France, Languedoc. Comté de Melgeuil. AR Denier (19 mm, 1.05 g), XIIe siècle. Boud. 753; PdA 3842.
TTB.