Lot 267. Louis XV AR Ecu 1725 W, Lille
(Sunday, June 18th, 20:29:00 CEST)
Current time: Tuesday, May 14th, 00:20:55 CEST
CHF 300.00 (1 bid)
Approx. EUR 307.02 / USD 330.83 / GBP 264.17
CHF 300.00
2017-06-18, 20:28:31
eAuction #56, Lot 267. Estimate: CHF 375.00
France, Royaume. Louis XV (1715-1774). AR Ecu aux 8 L 1725 W (38 mm, 23.45 g), Lille. Gad. 320.
Jolie patine. TTB.